Andrea Gunneng er månedens TrafoTalent i juli

Publisert 7. august 2023

Sist oppdatert 7. august 2023

News article image

Dramatiker Marius Leknes Snekkevåg kårer Anrea Gunneng til månedens TrafoTalent for juli. Han trekker også frem Håvard Vikingstad, Lea Nome, Frid Tronstad og Grete Marie Svensen som utmerket seg denne måneden.

Juli har tydeligvis vært en måned med stor kreativitet for Trafoistene!

Det bidraget som fanget oppmerksomheten min ekstra, er låten Trainstation skrevet, produsert og fremført av Andrea Gunneng. Her snakker vi en potensiell sommerhit! Denne låten brer seg som en sval bris over lytteren. Andrea fremstår allerede som en fullendt artist med teft for en fengende melodi og et spennende lydbilde. En åpen og undrende tekst inviterer lytteren med inn i drømmenes verden og alle de rare tankene man ligger alene med om natten, og Gunneng spør lytteren om hen har det på samme måten. 

Jeg håper på et album!

Jeg vil også trekke frem teksteksperimentet Cinis/Favilla av Håvard Vikingstad. Vikingstad har bygget en spenstig og leken tekstkomposisjon basert på tidligere arbeider. Hans vilje til språklig eksperimentering og gjenbruk av gammelt materiale er inspirerende.

Fødselsdag av Lea Nome

Andre bidrag som jeg har lyst til å trekke frem er det fargesterke maleriet Fødselsdag av Lea Nome, det stemningsfulle fotografiet pause av Frid Tronstad og den treffende teksten hun er meg av Grete Marie Svensen.

 

pause av Frid Tronstad

Takk til dere som har delt bidragene deres i juli, det har vært en fornøyelse å gå igjennom alle sammen! Mer, mer, mer!

Marius Leknes Snekkevåg