I mai er det musiker og komponist Therese Aune som skal være Gjestementor på Trafo. Hun gleder seg til å dykke inn i arbeidene deres og se hva som rører seg der ute akkurat nå!
Hvem er du?
Mitt navn er Therese Aune. Jeg jobber som musiker, låtskriver og komponist. Opprinnelig er jeg utdannet sanger ved jazzlinja i Trondheim, men har siden videreutdannet meg i liveelektronikk og filmmusikk. I tillegg har jeg tatt en master med fokus på tekstarbeid, låtskriving, komposisjon og musikkproduksjon ved Rytmisk Musikkonservatorium i København.
Hvilke uttrykk er det du jobber med?
Jeg er glad i å gjøre mye forskjellig! De siste årene har jeg særlig jobbet med å skrive musikk for filmer og podkaster, i tillegg til å samarbeide med enkelte kunstnere. Akkurat nå er jeg i innspurten med tekstene til min kommende plateutgivelse. Det er også første gang jeg produserer en soloplate selv! Nå er det kun enkelte tekster og vokal som gjenstår før musikken går i miks! Det er nervepirrende og gøy å jobbe med, og jeg gleder meg til å få musikken ut i verden og vise den til folk!
Hva har du å lære bort til Trafos medlemmer?
Jeg er ganske ydmyk med hensyn til rollen som mentor, da jeg av erfaring vet at det bobler over av forskjellige uttrykk her inne! Min kompetanse knytter seg hovedsakelig til tekst og musikk, men jeg har også mye trening i å lese og fortolke visuelle uttrykk gjennom arbeid med film og kunstnere. Ikke minst kan jeg mye om det å stå i kreative prosesser, og er veldig opptatt av å være påkoblet egen nysgjerrighet! Hvis det er noe jeg håper jeg kan få videreformidlet er det nettopp viktigheten av å være nysgjerrig, forsøke å tilegne seg ny kunnskap og prøve å ikke være for hard med seg selv når man forsøker å være kreativ!
Hvilke forventninger har du til oppholdet ditt som gjestementor?
Jeg gleder meg sånn til å få et overblikk over hva dere som bidrar på Trafo er opptatt av akkurat nå! Som tidligere, tipper jeg at jeg blir like utfordret av møtet med dere som dere blir i møte med meg. Det å skulle gi tilbakemeldinger er alltid veldig lærerikt og utfordrende, og jeg gleder meg til å dykke inn arbeidet deres!
.jpeg)
Lenke til livevideo: https://youtu.be/F5wWAHch-uk?si=C_DI-53cV8Wcgrg8
Lenke til showreel: https://youtu.be/ur_BNxctlkQ?si=6KqBPoCPb2dzdgaC